איך להפוך למנהל קבוצה בוואטסאפ – WhatsappGroup

מרחב הווירטואלי הופך משמעותי יותר ויותר, ומאז פרצו קבוצות הוואטסאפ לחיינו זה רק הולך ומתגבר.

קבוצת וואטסאפ מאפשרת מעבר מידע מהיר ושמירה על קשר בין אנשים רבים, אך גם עלולה לגרום גם לקצרים בתקשורת בשל האופי השטוח של השיח המתנהל בה.

למה משמשות קבוצות וואטסאפ?

הוואטסאפ הוא כלי שימושי מעין כמותו המאפשר קשר בין מספר אנשים בו זמנית. אחוז הישראלים המשתמשים בוואטסאפ גבוה מאוד, והוא משמש למספר פונקציות מרכזיות. בראש ובראשונה זהו כלי לשמירה על קשר בין בני משפחה וחברים. לכל אחד יש קבוצה משפחתית מצומצמת, קבוצה משפחתית מורחבת קבוצות חברים שונות ועוד.

בנוסף, זהו כלי אפקטיבי למקומות עבודה. בין אם מדובר במחלקה, משרד, או צוות עובדים קטן- כמעט כל מקום עבודה מפעיל קבוצות וואטסאפ שמאפשרות תקשורת מהירה בין חברי הצוות. זהו כלי יעיל שמאפשר קביעת מפגשים, עדכונים וסתם שיחות רעים.

ילדה, סמארטפון, חורף ערב,

שיח שטוח

אחת הבעיות בקבוצות וואטסאפ היא השיח השטוח שהוא מייצר. קשה להגיע לשיח עמוק ומכבד בהודעות שנכתבות במהירות ולא נקראות ברצינות מספקת. כך אנשים מסוימים עלולים להיפגע ואחרים עלולים לפגוע.

למנהל הקבוצה יש יכולת להשפיע על השיח בקבוצה, ולגרום לו להתנהל בצורה טובה יותר. מנהל הקבוצה הוא למעשה זה שפתח את הקבוצה, אך הוא יכול גם להוסיף משתמשים נוספים כמנהלים. מלבד הוספת משתמשים לקבוצה, יכול המנהל גם להרחיק מהקבוצה אדם שמתבטא בצורה פוגענית או אינו מכבד את הכללים.

איך מגיעים לאנשים הרלוונטים שיצטרפו לקבוצה?

לאחר פתיחת הקבוצה, אפשר להוסיף לינק להצטרפות באתר Whatsapp Group, הקבוצה תיחשף לקהל הגולשים באתר, והאנשים הרלוונטים שיראו בקבוצה מתאימה יוכלו להצטרף בקליק אחד.

 

קורס בניהול קבוצות whatsapp

כיוון שהוואטסאפ הפך לכלי מרכזי כל כך בעולם העבודה, מוצעים קורסים בנושא ניהול קבוצות וואטסאפ. הפגישות כוללות למידה ותרגול של תכנים שונים שיאפשרו למנהל לנווט את הקבוצה למקום חיובי ורצוי. במהלך הקורס מגדירים מהו השיח הנכון בקבוצת עובדים ומנסים להבין כיצד להביא את השיח למקום הזה.

הקשר בין הקבוצה הפיזית לקבוצה הווירטואלית הדוק, זאת למרות שהמפגש הווירטואלי שונה בתכלית ומסתתר מאחורי מסכים. אחריות ניהולית במרחב הוירטואלי והתערבות נכונה של מנהל הקבוצה במקרי קצה עשויה לאפשר לצוות העובדים להתנהל טוב יותר במרחב הווירטואלי ובמרחב הפיזי. קבוצות וואטסאפ הם רכיב מרכזי בסביבה המודרנית וניהול נכון שלהן יסייע לכם לצמוח.