טיפים לניהול קבוצת וואטסאפ מוצלחת

כבר הרבה זמן שבוער לכם, אתם מחכים לדבר הזה כל כך הרבה, עד שזהו – הגיע הרגע ואתם לא מוכנים להתאפק יותר ו.. מחליטים לפתוח קבוצת וואטסאפ לעסק שלכם, ליוזמה החדשה לעסק שלכם  או לחברים החדשים שהכרתם. בין אם מדובר בחברים מהעבודה, מהלימודים, או מכל מקום אחר.

בכל היכרות מסוימת עם אנשים, שהופכת לקשר מתמשך, מגיע הרגע בו אתם מבינים שצריך לעלות שלב ביחסים ולהקים קבוצת וואטסאפ משלכם. הרי אתם מדברים הרבה אחד עם השני, יש לכם מכנה משותף, וכולכם כרגע בשלב הראשוני ביותר שנע בין התפר מ"מכרים" ל"חברים".

אז הגיע התאריך המיוחל, והחלטתם לפתוח את קבוצת הוואטסאפ המדוברת. בכל חבורה כזאת, תמיד יהיה את האחד שייקח את היוזמה על עצמו, יפתח את הקבוצה, ולמעשה – יהווה כמנהל שלה. אז נכון, אמנם לא תוכלו לכתוב את הפעולה זאת תחת "ניסיון בניהול" (נכון ל 2017) בקורות החיים שלכם, אבל היי, מי אמר שזה פשוט לנהל קבוצות וואטסאפ?

קהל, אנשים, קבוצה
איך להשתלט על כל האנשים האלה?!

הנה כמה טיפים:

  1. שם הקבוצה – אחד הדברים הכי חשובים עבור קבוצת וואטסאפ מוצלחת, שבה יועברו הרבה הודעות בכל יום (אבל לא יותר מידי, אנחנו לא רוצים לאבד חברי קבוצה שיחליטו לשים אותה על שקט), הוא כמובן השם שלה. קבוצת וואטסאפ חייבת להיות בעלת שם ייחודי, מגניב, יצירתי, מקורי, מצחיק, או כל דבר אחר שעולה על ראשכם. לרוב, השם נבחר על ידי מנהל הקבוצה ומייסדה, ולכן עליו להיות ייחודי ביותר. כמו שם העסק או תוכלו לבחור באיזו בדיחה פרטית של חברי הקבוצה, מאפיין משותף, או כל דבר אחר שעולה על ראשכם.
  2. מחויבות – בתור מנהלי הקבוצה, עלינו לגרום לכך שהקבוצה תיהיה מוצלחת ופופולרית בקרב חבריה. לשם כך, יש לדאוג לתכנים המועברים בה. בין אם מדובר בשליחת תמונה מצחיקה, צילומי מסך, או אפילו תמונות מאירועים משותפים – כל אלה נועדו לגיבוש הקבוצה באופן וירטואלי, והרגשת שייכות מתגברת בין חבריה.
  3. הוספת חברים חדשים – מדובר בפעולה אשר מיועדת למנהל קבוצה בוואטסאפ בלבד. אפשר לקרוא לזה סלקציה, אפשר לקרוא לזה סינון, או אפילו לקרוא לזה רענון. על מנהלי הקבוצה להיות עם האצבע על הדופק, ובמידה ומצטרף אדם חדש למעגל האנשים החברתי של חברי הקבוצה, עליו לדאוג לא להשאיר אותו מחוץ לעניינים ולדאוג לצרפו לקבוצה. כך למשל, אם מדובר בקבוצת חברים מהעבודה, ומגיע לפתע עובד חדש לצוות – מומלץ לתת לו להרגשה טובה כבר בהתחלה, ולצרפו.