עדכונים חדשים בוואטסאפ – אפריל 2018

העולם הדיגיטלי כל הזמן מתחדש, וגם וואטסאפ לא יכולה להרשות לעצמה להישאר מאחור. סקרנו עבורכם את כל העדכונים החדשים באפליקציה.

וואטסאפ היא אחת האפליקציות הנפוצות ביותר בישראל, והיא נמצאת כמעט על כל טלפון חכם בארץ. אמנם טלגרם צוברת תאוצה בחודשים האחרונים, אבל היא לא מתקרבת לממדי השימוש בוואטסאפ, ולמעשה קשה לדמיין תקשורת משפחתית או עסקית בלי וואטסאפ בישראל של שנת 2018.

כמו כל אפליקצייה אחרת, גם בוואטסאפ עמלים כל הזמן על יצירת חידושים שיעשו את השימוש באפליקציה נוח יותר, ויגרמו למשתמשים להשתמש בה יותר. קבלו את החידושים המשמעותיים, שכבר נכנסו, ושיכנסו בקרוב.

 

סטיקרים כמו בפייסבוק

אתם בטח מכירים את הסטיקרים בפייסבוק. כמו אימוג'ים, רק הרבה יותר מגניבים ומושכים. אז עוד מעט גם לוואטסאפ יתווספו סטיקרים כאלה. חתולים מתנשקים, צבים מתמסטלים או בוב ספוג מאושר – באלה ואחרים תוכלו להשתמש בעתיד הקרוב גם בוואטסאפ.

סטיקרים
טלגרם צעד אחד לפני כולם

הדחת מנהל בלי דרמות

לכל קבוצת וואטסאפ יש מנהל, ולעתים כמה מנהלים, אבל מה עושים למנהל שסרח? כמובן מורידים אותו מדרגת המנהל והופכים אותו לחבר בקבוצה כאחד האדם. כרגע כדי להדיח מנהל מניהול הקבוצה צריך להוציא אותו מהקבוצה, ואחר כך תוסיפו אותו והוא כבר לא יהיה מנהל. זהו מהלך קצת דרמטי, והעדכון החדש יאפשר להדיח מניהול באמצעות לחיצת כפתור פשוטה, ממש כמו בפייסבוק.

 

להקשיב להודעה הקולית לפני שהיא נשלחת

יום אחד נכנסו לחיינו ההודעות הקוליות בוואטסאפ. אנחנו לא אמרנו להן לא, למרות הפדיחות שהן גרמו לנו. הרי אין יותר מפדח מלשלוח הודעה קולית, ואחר כך לשמוע אותה ולגלות שהקול שלנו מרוסק, קטוע ונשמע כאילו הרגע קמתם משינה טרופה ולא ממצאת. העדכון החדש יאפשר לשמוע את ההודעה הקולית עוד בטרם תשלחו אותה, כך תוכלו לסנן הודעות מפדחות בטרם עת. החיסרון הוא שהעדכון הנ"ל צפוי להיות זמין רק למשתמשי אייפון (לפחות בהתחלה).

 

רשימת תיוגים

אנחנו לא נחדש לכם אם נאמר שאפשר לתייג חברים בקבוצות וואטסאפ באמצעות שימוש בכרוכית (או שטרודל בלשון העם). כרגע התיוג הוא רק גימיק נחמד, אבל לא באמת מאפשר לעקוב אחרי הפעמים בהם תויגתם. בעדכון עתידי של ווואטסאפ צפויה להתווסף רשימה של מספר הפעמים שתויגתם, כך שתוכלו לדעת האם היו לכם התראות מיוחדות.

 

וואטסאפ לעסקים

כמו דפי פייסבוק לעסקים, לאחרונה הושקה גם אפליקציית וואטסאפ לעסקים. זוהי אפליקציה נפרדת לבעלי עסקים, בה בעלי עסק יוכלו לפתוח משתמש עסקי ולנהל את קשרי הלקוחות בצורה מסודרת. באמצעות האפליקציה יוכלו בעלי עסקים לשלוח הודעות, חשבוניות, ברכות לחגים וגם תשלומים.

 

צפייה בסרטוני יוטיוב בלי לצאת מהאפליקציה

זהו עדכון חדש שכבר זמין למכשירי אייפון, בעוד מכשירי אנדרואיד יאלצו לחכות לו עוד זמן מה. העדכון מאפשר לצפות בסרטונים בלי לצאת מהאפליקציה. עד עכשיו כאשר קיבלתם קישור ליוטיוב הקשתם עליו והועברתם לאפליקצית יוטיוב, ובעזרת העדכון החדש יהיה אפשר לצפות בסרטון בחלונית קטנה בתוך וואטסאפ, בקלות ובפשטות.

 

שיתוף מיקום בשידור חי

אתם בטח יודעים שאפשר לשתף מיקום דרך הוואטסאפ, אבל פיצ'ר חדש מאפשר לשתף את המיקום בשידור חי לאורך זמן. התכונה הזו נוספה לצורכי בטיחות, כך שבני משפחה וחברים יוכלו לעקוב אחרי מיקומו של המשתמש כאשר הם חוששים לשלומו, אבל היכולת הזו יכולה להתאים למטרות רבות. כך לדוגמה, אם יוצאים לטיול מרובה משתתפים במספר כלי רכב ניתן לשתף בשידור חי את המיקום וכך לדעת לאן לנסוע בכל זמן.

כדי להפעיל את התכונה עליכם להיכנס לשיתוף מיקום ולבחור באפשרות של שתף מיקום בשידור חי. לאחר מכן תוכלו לבחור לכמה זמן לשתף את המיקום: 15 דקות, שעה או 8 שעות. תוכלו גם להוסיף תגובה אם תרצו.

 

שליחת הודעה קולית בוואטסאפ באמצעות Google Assistant

העוזר הוירטואלי של גוגל, Google Assistant, יכול לשלוח עבורכם הודעות קוליות דרך וואטסאפ. כדי לעשות זאת עליכם לומר "OK Google, send a voice message" ולציין את שם הנמען. ממשק הוואטסאפ יפתח אוטומטית, ואחרי שתקליטו את ההודעה תוכלו לומר "OK Google, send" וההודעה תישלח.

תוכלו לקצר את התהליך אם תנקבו בשם הנמען כבר בשלב הראשון, כך האפליקציה תכין הכל ולכם רק ישאר להקליט ולשלוח את ההודעה. בנוסף, תוכלו להוסיף קיצורי דרך קוליים וכך להגדיר מילים מסוימות שיאפשרו פעולת הכתבה מהירה יותר.

 

כפתור וואטסאפ ישירות מהפייסבוק

פייסבוק הרי קנתה את וואטסאפ, והקנייה הזו משנה ותשנה דברים באפליקציות. אפשרות שנבחנת בימים אלה היא הוספת קיצור דרך לוואטסאפ שיוטמע בתוך אפליקצית פייסבוק. הלחצן יאפשר לפתוח את וואטסאפ בלי לצאת מפייסבוק, מה שיקל את השימוש והמעבר בין שתי האפליקציות השימושיות הללו.

 

שינוי מספר בקלות

שינוי מספר טלפון הוא דבר נדיר יחסית, אולם כשהוא מתרחש הוא עלול לכלול מעט כאב ראש. עד עכשיו כדי להודיע לאנשי הקשר על החלפת מספר טלפון היה צריך לפתוח צ'אט עם המשתמשים השונים ולהודיע להם. בעדכון החדש של וואטסאפ, שזמין כעת רק למשתמשי גירסת הבטא במערכת אנדרואיד, נוספה אפשרות שהאפליקציה תעשה זאת באופן אוטומטי.

כדי לעשות זאת יש לגשת להגדרות האפליקציה > חשבון > שינוי מספר, ולהקיש את המספר הישן ואת המספר החדש. בחלון שיפתח תוכלו לבחור למי האפליקציה תודיע על שינוי המספר: לכל אנשי הקשר, לאלה שיש לכם איתם שיחה פעילה או לחלק מאנשי הקשר על פי בחירה.

 

זמן חרטה ארוך יותר

בעקבות טלגרם הוסיפה וואטסאפ את האפשרות למחוק הודעה שכבר נשלחה. תחילה הוגבלה האפשרות למחוק את ההודעה למשך 7 דקות, אולם לאחרונה הוארכה האפשרות הזו לפרק זמן של שעה.