שיחות וידאו בוואטסאפ וניהול קבוצות מתקדם, מה עוד חידשו לנו החודש?

אפליקציות מתחדשות כל הזמן, וגם וואטסאפ לא יוצאת מן הכלל. אחרי עדכונים שונים שיצאו בזמן האחרון, מוסיפה וואטסאפ עדכונים נוספים הקשורים בעיקר לשיחות וידאו ולניהול הקבוצות.

 

האם זהו חשש מטלגרם? ואולי פשוט עדכונים שגרתיים? קשה לקבוע מה הסיבה לעדכונים של וואטסאפ, אולם אין ספק שהם שימושיים.

לוואטסאפ כמיליארד משתמשים ברחבי העולם, וכיאה לאפליקציה כה גדולה, הם מקפידים להוציא עדכונים כל הזמן. אחרי הזנחה של תחום הקבוצות בוואטסאפ, הודיעה החברה על עדכון שיכלול פיצ'רים חדשים לניהול קבוצות. העדכון הזה, ככל הנראה, מגיע על רקע השכלולים שמציעה טלגרם, שמתחרה בוואטסאפ.

בוואטסאפ משתמשים כיום כ-1.3 מיליארד משתמשים בכל יום, הם שולחים כ-55 מיליארד הודעות ו-4.5 מיליארד תמונות וסרטונים. כן כן, כל זה מדי יום ביומו. טלגרם קטנה הרבה יותר, עם כ-200 מיליון משתמשים, אולם חל גידול במספרם בחודשים האחרונים, אולי בגלל שהיא מציעה אפשרויות שונות שוואטסאפ זנחה או לא הציעה מעולם.

על רקע הגידול בשימוש בטלגרם, הודיעה וואטסאפ על השקת תכונות חדשות לקבוצות, שיאפשרו למנהלים שימוש בכלים חדשים. אגב, אפשר להסביר את ההתרכזות המחודשת של וואטסאפ בקבוצות גם על רקע החשיבות שלהם. קבוצות הן כלי מרכזי בשמירה על קשר בין חברים ובני משפחה, בארגון אירועים שונים, בעבודה, בלימודים ועוד. קבוצות מאפשרות לעזור זה לזה, להיות מחוברים יותר ובאופן כללי לעשות את העולם נוח ויעיל יותר. אז מה התחדש בגזרת ניהול הקבוצות? מיד תגלו.

 

כלי שליטה למנהלים

עד עכשיו כל אדם שהצטרף לקבוצת וואטסאפ יכול היה לשנות את שם הקבוצה ותמונת הנושא שלה. בצורה הזו, משתמש שהצטרף לקבוצה קיימת היה יכול לבצע שינויים בלי רשות ולא ניתן היה להגביל אותו (חוץ מלהוציא אותו מהקבוצה). עם העדכון החדש, מנהלי הקבוצה יוכלו להגדיר מי יוכל לשנות את שם הקבוצה, את תמונת הפרופיל שלה ואת תיאור הקבוצה.

 

תיאור הקבוצה

קראתם תיאור הקבוצה ולרגע חשבתם שהתבלבלנו, אבל אנחנו לא טעינו, אלא רק רצינו לחבר אתכם לשינוי נוסף שהוטמע באפליקציה. כעת ניתן להוסיף תיאור לקבוצה, שיכול לכלול את מטרות הקבוצה, את הנושא שלה או את החוקים בהם כלל המשתמשים חייבים לעמוד. משתתף שיצטרף לקבוצה יראה את תיאור הקבוצה בראש הצ'אט שלו.

תיאור הקבוצה קצת מזכיר את תיאור הקבוצה שיש בפייסבוק, והוא מאפשר להבין על מה מדובר. כך לדוגמה, אם צירפו אתכם לקבוצה כלשהי, כבר לא תצטרכו לנחש במה מדובר על פי הסמל והשם.

הרשאות ניהול

הידיים בכוח של המנהל, ועם העדכון החדש זהות המנהל יכולה להשתנות ביתר קלות. כעת מנהלים יכולים לבטל הרשאות ניהול של משתתפים אחרים בקבוצה, וכך להגדיר מי השולט האמיתי. בנוסף לכך, יוצר הקבוצה לא יוכל להיות מוסר ממנה.

 

חיפוש משתתפים

מכירים את זה שאתם נמצאים בקבוצה עם עשרות אנשים ורוצים לשלוח הודעה לאדם ספציפי? אז עכשיו תוכלו לחפש משתמש מסוים על ידי כניסה אל אודות הקבוצה והקשת שמו.

 

עדכונים

לא תמיד יש לכם זמן להיכנס ולצפות בכל ההודעות שזורמות בקבוצה המשפחתית. כעת תוכלו להישאר בחוץ, ולקרוא רק את ההודעות שנוגעות אליכם. על ידי לחיצה על הכפתור @ שמצוי בפינה השמאלית התחתונה באפליקציה תוכלו לראות את ההודעות שמגיבות להודעות שלכם, או שמאזכרות את השם שלכם.

 

יציאה מהקבוצה

נגעת נסעת. יצאת נשארת בחוץ. לא כל כך ברור למה זה כך. אולי כדי שאנשים לא יבלבלו את המוח עם יציאות וחזרות מהקבוצה. בכל אופן, בעדכון החדש, אחרי שתצאו מהקבוצה לא תוכלו לחזור אליה. כלומר, היציאה מהקבוצה תהיה לצמיתות.

 

חידושים נוספים

וואטסאפ לא חידשה רק בתחום הקבוצות, ותחום מעניין נוסף נוגע לשיחות. האפשרויות האלה עדיין לא זמינות לכלל המשתמשים, אולם חלק מהאתרים דיווחו על משתמשים שכבר הגיעה אליהם הגרסה הנ"ל, בה ניתן לבצע שיחות וידאו ואודיו קבוצתיות.

איך זה יעבוד?

תחילה יהיה עליכם להתקשר לאיש קשר מסוים. אחר כך, כדי להוסיף משתמש לשיחה יהיה עליכם ללחוץ על הכפתור הממוקם בחלקו העליון של המסך. הכפתור מעוצב באופן די ברור, ומופיע עליו סימן של איש קשר וסימן של פלוס. על ידי לחיצה על הכפתור תיפתח רשימת אנשי הקשר, ואתם תוכלו לבחור את מי לצרף הפעם.

שיחה קבוצתית יכולה להיות עניין מפתיע, בעיקר אם מדובר בשיחה עם אנשים שאתם לא רוצים לדבר איתם. כדי שלא תופתעו, ברגע שתזומנו לשיחה קבוצתית תוכלו לראות את פרטי אנשי הקשר שכבר נמצאים בשיחה – כך תוכלו להחליט האם להצטרף.

את האפשרות לנהל שיחות וידאו ואודיו קבוציות חשפה מנהלת המוצר הראשית של וואטסאפ, מובאריק אימאם, במסגרת כנס המפתחים של החברה. אימאם הסבירה שהשיחה תתקיים על גבי מסך מפוצל בו יופיעו כלל המשתתפים בשיחה. היא לא ציינה מה מספר המשתתפים המקסימלי בכל שיחת ועידה, אולם על פי הערכות שונות מספר המשתתפים צפוי להיות